Хотел Horizont 4*

краток опис
од 279,00 €

Опис

Хотел Horizont 4*

 

                      Хотел  Horizont 4*

   https://harmonia.al/index.php/horizont-hotel/

 Хотелот Horizont 4* е еден од хотелите на Harmonia Hotels Group, и располага со капацитет од 64 стандардни соби, 14 супериор соби, кои се опремени да овозможат удобен престој, како и 14 апартмани и 2 претседателски апартмани луксузно декорирани. Лоциран е на 5км од центарот на градот и 200м од плажата. Хотелот има идеална местоположба за разглед на градот. Во склоп на хотелот има Спа и Велнес центар, Фитнес центар, како и многу други активности. Хотелот е одличен избор да поминете преубав одмор, бизнис патување или да организирате некој настан.

        Термин          

 Ноќевања 

Услуга

  Цена по лице во      

1/2 стандард соба

Цена по лице во 

   Јуниор апартман

19.06. – 26.06. 22 7 ХБ 279,00 € 319,00 €
26.06. – 03.07. 22 7 ХБ 299,00 € 329,00 €
03.07. – 10.07. 22 7 ХБ 309,00 € 349,00 €
10.07. – 17.07 22 7 ХБ 309,00 € 349,00 €
17.07. – 24.07. 22 7 ХБ 309,00 € 349,00 €
24.07. – 31.07. 22 7 ХБ 309,00 € 349,00 €
31.07. – 07.08. 22 7 ХБ 309,00 € 349,00 €
07.08. – 14.08. 22 7 ХБ 309,00 € 349,00 €
14.08. – 21.08. 22 7 ХБ 309,00 € 349,00 €
21.08. – 28.08. 22 7 ХБ 309,00 € 349,00 €
28.08. – 04.09. 22 7 ХБ 299,00 € 329,00 €
04.09. – 11.09. 22 7 ХБ 279,00 € 309,00 €
11.09. – 18.09. 22 7 ХБ 279,00 € 309,00 €

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Цените се на база полупансион (ноќевање со појадок и вечера) шведска маса и вклучен превоз на релација Скопје – Драч – Скопје.

Во цената е вклучена туристичка такса од 1€ на ден !

EARLY BOOKING попуст: 30 € до 30.03.2022 за уплата на 50% од аранжманот.

За индивидуални термини минимум 5 ноќевања во спротивно цените се зголемуваат за 20% .

 • Доплати и попусти :
 • Доплата за 1/1 (еднокреветна соба) – 20 € / ноќ
 • Доплата за Супериор соба – 21 € по лице
 • За уплатени 2 аранжмани 7+7 одобруваме попуст од 10 %  на вториот аранжман 
 • За трето лице цената се намалува за 20%
 • За услуга ноќевање со појадок цената се намалува за 21 €
 • Деца од 0 до 5.99 г. – не се наплаќа, плаќа само превоз 30 €
 • Деца од 6 до 11.99 г. Во соба со 2 возрасни – плаќаат 50 %
 • Деца од 6 до 11.99 г. Во соба со 1 возрасен – цената се намалува за 30%
 • Две деца од 6 до 11.99 г. Сами во соба – цената се намалува за 30 %
 • Во аранжманот не е вклучено задолжително патничко осигурување !
 • Цена само превоз 35 €
 • За сопствен превоз цената се намалува за 30 €
 • Откажување на резервација без пенали 14 дена пред поаѓање !
 • Пријавување во собите е од 14:00ч, Одјавување во 11:00ч.
 • Превоз:

Поаѓање во 05:00ч. на паркингот кај салата Борис Трајковски

Ќе се патува согласно моменталните протоколи за превоз.

За време на патувањето задолжително е носење на маска со која се покрива устата и носот.


Галерија