Хотел Albanian Star 4*

краток опис
од 309,00 €

Опис

Хотел Albanian Star 4*

                 Хотел  Albanian Star 4

 https://harmonia.al/index.php/albania-star-hotel/

 Хотелот Albanian Star 4* е еден од хотелите на Harmonia Hotels Group, лоциран на самото крајбрежје, на оддалеченост од 13км од центарот на градот. Со сите предности на неговото архитектонско решение хотелот нуди единствено доживување, каде што ќе ја почувствувате рајската смиреност на морето. Освен предноста на хотелот што ја има во поглед на неговата местоположба, исто така има стекнато висок рејтинг заради професионалната услуга која ја нуди хотелот. Услугите кои ги нуди хотелот се на високо ниво на 4*. Располага со капацитет од 133 соби и апартмани кои ќе Ви го направат одморот како од соништата. Сите соби се опремени или со два единични кревети или со еден француски лежај. Сите соби се со балкон, дел од собите се со поглед на градина, дел од собите се со поглед на море. Во собите со поглед на море може да уживате во преубавото зајдисонце.

    Термин           

Ноќевања    

  Услуга       

         Цена по лице во   1/2 соба 

          Стандард соба со поглед

                на парк и балкон  

19.06. – 26.06. 22 7 ХБ 309,00 €
26.06. – 03.07. 22 7 ХБ 329,00 €
03.07. – 10.07. 22 7 ХБ 349,00 €
10.07. – 17.07. 22 7 ХБ 349,00 €
17.07. – 24.07. 22 7 ХБ 349,00 €
24.07. – 31.07. 22 7 ХБ 349,00 €
31.07. – 07.08. 22 7 ХБ 349,00 €
07.08. – 14.08. 22 7 ХБ 349,00 €
14.08. – 21.08. 22 7 ХБ 349,00 €
21.08. – 28.08. 22 7 ХБ 349,00 €
28.08. – 04.09. 22 7 ХБ 329,00 €
04.09. – 11.09. 22 7 ХБ 309,00 €
11.09. – 18.09. 22 7 ХБ 309,00 €


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Цените се на база полупансион (ноќевање со појадок и вечера) шведска маса и вклучен превоз на релација  Скопје – Драч – Скопје.

Во цената е вклучена туристичка такса од 1€ на ден

EARLY BOOKING попуст: 30 € до 30.03.2022 за уплата на 50% од аранжманот.

 За индивидуални термини минимум 5 ноќевања во спротивно цените се зголемуваат за 20% .

 • Доплати и попусти :
 • Доплата за 1/1 (еднокреветна соба) – 25 € / ноќ
 • Доплата за полн пансион (ноќевање со појадок, ручек и вечера) – 10 € по лице на ден ( 70 €)
 • Доплата за Се Вклучено (all inclusive) – 17 € по лице на ден (119 € )
 • Доплата за Стандард соба со поглед на море и балкон – 21 € по лице
 • Доплата за Супериор соба со поглед на парк и балкон – 21 € по лице
 • Доплата за Супериор соба со поглед на море и балкон – 42 € по лице
 • За уплатени 2 аранжмани 7+7 одобруваме попуст од 10 %  на вториот аранжман  
 • За трето лице цената се намалува за 20%
 • За услуга ноќевање со појадок цената се намалува за 21 €
 • Деца од 0 до 5.99 г. – не се наплаќа, плаќа само превоз 30 €
 • Деца од 6 до 11.99 г. Во соба со 2 возрасни – плаќаат 50 %
 • Деца од 6 до 11.99 г. Во соба со 1 возрасен – цената се намалува за 30%
 • Две деца од 6 до 11.99 г. Сами во соба – цената се намалува за 30 %
 • Во аранжманот не е вклучено задолжително патничко осигурување !
 • Цена само превоз 35 €
 • За сопствен превоз цената се намалува за 30 €
 • Откажување на резервација без пенали 14 дена пред поаѓање !
 • Пријавување во собите е од 14:00ч, Одјавување во 11:00ч.
 • Превоз:

Поаѓање во 05:00ч. на паркингот кај салата Борис Трајковски

Ќе се патува согласно моменталните протоколи за превоз.

За време на патувањето задолжително е носење на маска со која се покрива устата и носот.


Галерија