Хотел Potidea Golden beach

краток опис
од 179,00 €

Опис

Хотел Potidea Golden beach

                   Potidea Golden Beach – Неа Потидеа, Касандра 

                   https://acrosshotels.gr/goldenbeachhotel/#across

 

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Неа Потидеа. 

Плажа: На неполни 2 минути пешачење, песочна плажа.

Услуга: ALL INCLUSIVE концепт во кој не се вклучени пијалоци за време на ручек и вечера. Услугата започнува со ручек а завршува со појадок.

Интернет: Доплата на рецепција.

Сместување: Хотелот се состои од две згради една позади друга. АНЕКС 1 (зграда кај базенот и ресторанот) и АНЕКС 2 веднаш наспроти неа каде собите се опремени со мини кујна. Дополнителниот кревет е на расклопување, од дрвена или метална конструкција, што може значајно да влијае на просторот и комодитетот во Вашата соба. 

Сместувањето во собите е после 14:00 часот (локално време), а напуштањето на собите е во 10:00 часот.

Сите соби се опремени со соодветен број на редовни и дополнителни легла, телевизор, фрижидер / мини бар, фен за коса (треба да се побара од рецепција), купатило со туш, балкон, клима (со доплата на рецепција во хотел, 6 евра на ден), можност за бебешко креветче (baby cot) - на барање, со доплата во хотел од 5 евра на ден, сег со доплата од 1 евро на ден.

Чистење на собите – согласно нови протоколи за Covid-19 за кои информација може да се добие на рецепција. 

Хотелски содржини: 

  • Лоби бар; Основен ресторан каде што се служи: појадок, ручек, ужина и вечера; (согалсно нови протоколи за Covid-19) ; Базен и бар на базен (според правилата за Covid-19 некои од содржините може да не работат)

EARLY BOOKING ПОПУСТ

-15% попуст за резервации направени до 15.03.2022. Уплата 100%

-10% попуст за резервации направени до 01.04.2022. Уплата 100%

 - 7% попуст за резервации направени до 10.04.2022. Уплата 100%

 

Термин

Услуга

Anex I

Услуга

Anex II

 

Цена по лице за 7 ноќевања - All inclusive

Цена за НАЕМ на соба за 7 ноќи

22.05 - 29.05.2022

7 All inclusive

179 €

7 RO

99 €

29.05 - 05.06.2022

7 All inclusive

199 €

7 RO

169 €

05.06 - 12.06.2022

7 All inclusive

235 €

7 RO

239 €

12.06 - 19.06.2022

7 All inclusive

305 €

7 RO

279 €

19.06 - 26.06.2022

7 All inclusive

329 €

7 RO

299 €

26.06 - 03.07.2022

7 All inclusive

365 €

7 RO

369 €

03.07 - 10.07.2022

7 All inclusive

399 €

7 RO

379 €

10.07 - 17.07.2022

7 All inclusive

435 €

7 RO

399 €

17.07 - 24.07.2022

7 All inclusive

445 €

7 RO

409 €

24.07 - 31.07.2022

7 All inclusive

445 €

7 RO

409 €

31.07 - 07.08.2022

7 All inclusive

445 €

7 RO

409 €

07.08 - 14.08.2022

7 All inclusive

445 €

7 RO

409 €

14.08 - 21.08.2022

7 All inclusive

445 €

7 RO

409 €

21.08 - 28.08.2022

7 All inclusive

399 €

7 RO

379 €

28.08 - 04.09.2022

7 All inclusive

339 €

7 RO

309 €

04.09 - 11.09.2022

7 All inclusive

269 €

7 RO

229 €

11.09 - 18.09.2022

7 All inclusive

209 €

7 RO

179 €

Сите цени се изразени во евра,  за уплата во  денарска 

противвредност  по курс 1 еур = 62 мкд

Цената вклучува:                               

  • 7 ноќевања со појадок, ручек и вечера / или само наем на соба за 7 ноќевања
  • Едно дете до 11,99 години – БЕСПЛАТНО во Анекс 1;
  • Интернет во лоби на хотелот

Доплати:              

  • Туристичка такса од 0,5 еур по соба на ноќ
  • Трет возрасен на дополнително  легло  плаќа 27€ на ноќ;
  • Второ и трето дете од 0-11,99 години плаќаат 19€ на ноќ;
  • Клима уред е со доплата на рецепција, 6€ на ден.

За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

 

Напомена:

*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!

*агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.

*резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!

*доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата.

*за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

                                                     Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:

Скопје 40 €

Битола 35 €

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):

Велес 40 €

Прилеп 35 €

• 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес

• 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )

Штип 40 €

Струга 40 €

• 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Смоквица

• 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола

Радовиш 40 €

Охрид 40 €

• 04:00 h Скопје (Дрводекор)

• 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола

Струмица 40 €

Кичево 45 €

• 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

• 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола

Неготино 40 €

Ресен 35 €

• 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

• 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола

Смоквица 40 €

 

• 05:40 h Смоквица

•03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола

Граничен премин Богородица 40 €

 

• 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Превозот оди на релација Скопје - Геракини - Неа Потидеа - Калитеа - Полихроно - Ханиоти - Пефкохори

 

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.

Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран трансфер до хотелот Potidea Golden Beach 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.


Галерија