Хотел IBIZA 3*

краток опис
од 249,00 €

Опис

Хотел IBIZA 3*

                                                             Хотел Ibiza 3 *

       https://harmonia.al/index.php/ibiza-hotel/

 Хотелот IBIZA 3* е еден од хотелите на Harmonia Hotels Group, дизајниран како многу удобен хотел со услуга за 3* во кој претежно се сместуваат семејства со деца. Ги нуди сите можности за сместување, еднокреветни, двокреветни, трокреветни и четирикреветни соби(апартмани). Опремени се со сите удобности за поминување на пријатен одмор. Се наоѓа веднаш позади хотелот Albanian Star 4*, и гостите може да ги користат сите услуги од тој хотел. 

             Термин            

 Ноќевања    

 

   Цена по лице во 

 1/2 стандард соба 

      ББ Услуга 

 

   Цена по лице во 

 1/2 стандард соба 

      ХБ Услуга 

 

19.06. – 26.06. 22 7 249,00 € 269,00 €
26.06. – 03.07. 22 7 269,00 € 289,00 €
10.07. – 17.07. 22 7 279,00 € 299,00 €
03.07. – 10.07. 22 7 279,00 € 299,00 €
17.07. – 24.07. 22 7 279,00 € 299,00 €
24.07. – 31.07. 22 7 279,00 € 299,00 €
31.07. – 07.08. 22 7 279,00 € 299,00 €
07.08. – 14.08. 22 7 279,00 € 299,00 €
14.08. – 21.08. 22 7 279,00 € 299,00 €
21.08. – 28.08. 22 7 279,00 € 299,00 €
28.08. – 04.09. 22 7 269,00 € 289,00 €
04.09. – 11.09. 22 7 249,00 € 269,00 €
11.09. – 18.09. 22 7 249,00 € 269,00 € 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Цените се на база ноќевање со појадок (ББ) или полупансион (ноќевање со појадок и вечера – ХБ ) шведска маса и вклучен превоз на релација Скопје – Драч – Скопје.

Во цената е вклучена туристичка такса од 1€ на ден !

EARLY BOOKING попуст: 30 € до 30.03.2022 за уплата на 50% од аранжманот.

За индивидуални термини минимум 5 ноќевања во спротивно цените се зголемуваат за 20% .

Доплати и попусти: 

 • Доплата за 1/1 (еднокреветна соба) – 20 € на ден
 • Доплата за полн пансион (ноќевање со појадок, ручек и вечера) – 10 € по лице на ден ( 70 €)
 • Доплата за Се Вклучено (all inclusive) – 17 € по лице на ден (119 € )
 • За уплатени 2 аранжмани 7+7 одобруваме попуст од 10%  на вториот аранжман  
 • За трето лице цената се намалува за 20%
 • Деца од 0 до 5.99 г. – не се наплаќа, плаќа само превоз 30 €
 • Деца од 6 до 11.99 г. Во соба со 2 возрасни – плаќаат 50 %
 • Деца од 6 до 11.99 г. Во соба со 1 возрасен – цената се намалува за 30%
 • Две деца од 6 до 11.99 г. Сами во соба – цената се намалува за 30 %
 • Во аранжманот не е вклучено задолжително патничко осигурување !
 • Цена само превоз 35 €
 • За сопствен превоз цената се намалува за 30 €
 • Откажување на резервација без пенали 14 дена пред поаѓање !
 • Пријавување во собите е од 14:00ч, Одјавување во 11:00ч.
 • Превоз:

Поаѓање во 05:00ч. на паркингот кај салата Борис Трајковски

Ќе се патува согласно моменталните протоколи за превоз.

За време на патувањето задолжително е носење на маска со која се покрива устата и носот.


Галерија