Maya Bey - Калитеа

краток опис
од 99,00 €

Опис

Maya Bey - Калитеа

                              Хотел Maya Bay – Калитеа  

                                    https://maya-bay.gr/

 

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Калитеа. Хотелот има одлична локација, земајќи го во предвид фактот дека се наоѓа во близина на центарот на Калитеа, која истовремено нуди прекрасен поглед на Заливот Торонеос. Во близина на хотелот се наоѓаат најпознатите ноќни клубови од овој регион, кои нудат разновидна програма.

Плажа: Неполни 5 минути од песочна плажа.

Услуга: Ноќевање со појадок (шведска маса).

Интернет: Бесплатно на бар / базен.

Сместување: Стандардна Двокреветна соба (Double Standard Room) - Двокреветни стандардни соби имаат страничен поглед на море.

Вид на дополнително легло: кауч на пуштање, може да се сместат 2 деца до 11.99 години или 1 возрасен.

Сите соби се опремени со ТВ, мини бар, клима уред, телефон, фен за коса, LCD телефизор, сеф, софа (дополнително легло), балкон, купатило со туш.

Хотелски содржини: 

Надворешен базен (бесплатно), бар покрај базен, рецепција 24 / 7, игротека за деца

Важна напомена:

При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа. Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.

EARLY BOOKING ПОПУСТ

-15% попуст за резервации направени до 15.03.2022. Уплата 100%

-10% попуст за резервации направени до 01.04.2022. Уплата 100%

- 7% попуст за резервации направени до 10.04.2022. Уплата 100%

Термин

Услуга

Цена по лице

22.05 - 29.05.2022

7 RO

99 €

29.05 - 05.06.2022

7 RO

109 €

05.06 - 12.06.2022

7 RO

129 €

12.06 - 19.06.2022

7 RO

149 €

19.06 - 26.06.2022

7 RO

169 €

26.06 - 03.07.2022

7 RO

189 €

03.07 - 10.07.2022

7 RO

209 €

10.07 - 17.07.2022

7 RO

249 €

17.07 - 24.07.2022

7 RO

289 €

24.07 - 31.07.2022

7 RO

309 €

31.07 - 07.08.2022

7 RO

309 €

07.08 - 14.08.2022

7 RO

309 €

14.08 - 21.08.2022

7 RO

309 €

21.08 - 28.08.2022

7 RO

309 €

28.08 - 04.09.2022

7 RO

259 €

04.09 - 11.09.2022

7 RO

219 €

11.09 - 18.09.2022

7 RO

189 €

Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Во цената е вклучено:

•              7 ноќевања

•              Користење на клима уред

•              Wi-Fi на базен и бар / лоби

За уплатени два последователни термини  7+7 ноќевања одобруваме 7% попуст на терминит со пониска цена

Доплати:

•              Туристичка такса од 1,5 евра по соба на ноќ која се плаќа во хотел;

•              2-ро дете од 0-11,99 години - доплата од 9€ на ноќ;

•              Трет  возрасен сместен на дополнително  легло 13€ на ноќ

 

Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:

Скопје 40 €

Битола        40 €

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):

Велес 40 €

 

• 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес

• 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )

Штип 40 €

 

• 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Смоквица

 

Радовиш 40 €

 

• 04:00 h Скопје (Дрводекор)

 

Струмица 40 €

 

• 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

 

Неготино 40 €

 

• 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

 

Смоквица 40 €

 

• 05:40 h Смоквица

•03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола

Граничен премин
Богородица 40€

 

• 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Превозот оди на релација Скопје - Геракини - Неа Потидеа - Калитеа - Полихроно - Ханиоти – Пефкохори

 

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.

Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран превоз до хотелот Potidea Golden Beach 

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 


Галерија