Хотел EDITA 4* - Улцињ

краток опис
од 275,00 €

Опис

Хотел EDITA 4* - Улцињ

https://hoteledita.me/

Хотелот EDITA 4* - е лоциран на 300м. од центарот на градот и располага со 88 луксузно уредени соби и апартмани, 2 ресторани со голем капацитет каде што може да уживате во локалната,медитеранска и италијанска кујна како и специјалитетите на хотелот. Во склоп на хотелот има надворешен базен од отворен тип и бесплатен паркинг за гостите на хотелот. Исто така има мини игралиште за деца. За гостите на хотелот е обезбеден бесплатен трансфер до градот и до плажите.  

Термини Ноќевања Цена по лице ХБ
19.06. – 26.06. 7 275,00 €
26.06. – 03.07. 7 275,00 €
03.07. – 10.07. 7 275,00 €
10.07. – 17.07.  7 275,00 €
17.07. – 24.07. 7 275,00 €
24.07. – 31.07. 7 275,00 €
31.07. – 07.08. 7 275,00 €
07.08. – 14.08. 7 275,00 €
14.08. – 21.08.  7 275,00 €
21.08. – 28.08.  7 275,00 €
28.08. – 04.09. 7 275,00 €
04.09. – 11.09. 7 275,00 €
11.09. – 18.09. 7 275,00 €
 • Цените се на база ноќевање со појадок и вечера ( ХБ) и вклучен превоз на релација Скопје – Улцињ – Скопје
 • Туристичката такса не е вклучена во цената и се доплаќа на лице место:
 • Возрасни 0.7 €
 • Деца од 12г  до 17.99г – 0.35 €
 • Деца до 12г  не плаќаат

        ПОПУСТИ:

 • За уплатени 2 аранжмани 7+7 одобруваме попуст од 10 %  на вториот аранжман  
 • Прво дете од 0 со 4.99 со 2 возрасни – гратис ( плаќа само превоз 30 € )
 • Второ дете од 5 до 9.99  – попуст 50 %
 • Во аранжманот не е вклучено задолжително патничко осигурување.
 • Цена само превоз 40 €
 • За сопствен превоз се намалува цената за 25 €
 • Пријавување во собите е од 11:00ч, Одјавување во 10:00ч.
 • Превоз:

Поаѓање во 03:00ч. на паркингот кај салата Борис Трајковски

Ќе се патува согласно моменталните протоколи за превоз.

За време на патувањето задолжително е носење на маска со која се покрива устата и носот.


Галерија