Апартмани ЈОВАН - БУДВА

краток опис
од 135,00 €

Опис

Апартмани ЈОВАН - БУДВА

Апартманите ЈОВАН - Будва се категоризирани со 4* и располагааат со модерно опремени едноспални
и двоспални апартмани лоцирани веднаш до хотелот “Garni Hotel MB”. Апартманите се
карактеризираат со домашна атмосфера и имаат луксузен ентериер кој обезбедува максимална
удобност. Модерно опремени и удобни, апартманите нудат услуга базирана на хотелско
сместување. Менувањето крпи и чистењето на апартманите е секојдневно. Локацијата на
апартманите е идеална за сите оние кои сакаат да имаат мир и тишина, но и да бидат во близина
на градот и плажата.Сите апартмани имаат пространа дневна соба, кујна, луксузно купатило,
кабловска телевизија, клима уред (вклучен во цената). Бањите во апартманите содржат модерен
туш, фен, машина за перење. Обезбеден паркинг. Бесплатен сеф и интернет.
- Апартман тип 041: дневна соба опремена со тросед,ТВ,клима споена со трпезарија и кујна и
спална соба со два кревети, бања (туш, машина за перење, фен за коса) и опремена тераса;
- Апартман тип 062: дневна соба опремена со тросед и аголна гарнитура,ТВ,клима,
трпезарија со модерна кујна, две посебни спални соби од кои едната е со два единечни
кревети,а другата со брачен кревет, бања(туш, машина за перење, фен за коса) и 2
опремени тераси.

ЕРМИНИ Ноќевање 1/3+1 тип (041) цена по лице со превоз,минимум 3 лица во апартман 1/4 +2 тип (062) цена по лице со превоз,минимум 4 лица во апартман
06.06-13.06.2021 7 105 110
13.06-20.06.2021 7 105 110
20.06-29.06.2021 9 135 130
29.06-08.07.2021 9 145 140
08.07-17.07.2021 9 175 165
17.07-26.07.2021 9 200 190
26.07.-04.08.2021 9 220 210
04.08-13.08.2021 9 220 210
13.08-22.08.2021 9 210 200
22.08-31.08.2021 9 180 170

УСЛОВИ ЗА СМЕСТУВАЊЕ:
- Петто возрасно лице или прво дете до 12 години во апартман тип 062 плаќа 50% од цената
во табелата.
- Второ дете до 12 години во апартман тип 062 плаќа 25% од цената во табелите.
- Дете до 12 години во апартман тип 041 плаќа 25% од цената во табелите.

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:
- Цените во табелите се дадени по лице за 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз.
- За патување со сопствен превоз се одбива 20 евра од цената на аранжманот.
- Автобускиот превоз се врши со високо туристички автобуси на фирмата ББ Бус Турс и
истите можете да ги погледнете на http://www.bbbustours.mk.
- За време на патувањето треба да бидат запазени сите протоколи како: задолжителна
дезинфекција при влез во автобус и одржување на дистанца за патници кои не патуваат
зедно,задолжително носење на маска која ке ги покрива устата и носот.
- Пополнетоста на патници во автобусот ке биде согласно моменталните протоколи за
патување.
- Во текот на целото патување во автобусот ке има и придружник од агенцијата.
- Туристичка такса се плаќа на рецепција во хотелот “Garni Hotel MB” и чини 1 еврo по лице
на ден. Со плаќањето добивате картон за престој кој е потребно да го зачувате до крајот на
вашиот аранжман.
- Цените во табелите се дадени во евра,плаќањето се врши исклучиво во денарска
противредност по курс 1 евро (62,00мкд).
- Во цената на аранжманот не е вклучено патничко-здравствено
осигурување,препорачуваме Сава осигурување кое може да го извадите во нашата
агенција 
- За ова патување важат Општите услови за Патување


Галерија