Garni Hotel MB 3* - БУДВА

краток опис
од 155,00 €

Опис

Garni Hotel MB 3* - БУДВА

Хотел ,,Garni Hotel MB” 3* е удобен хотел сместен во центарот на Будва, на само 350 метри од морето,
50 метри од комплексот “Словенска Плажа” и 700 метри од стариот град Будва.
Категоризиран како хотел со 3 ѕвезди, “Garni hotel MB” им нуди на своите гости идеален одмор, на идеална
локација за идеална цена. Локацијата на хотелот која е одлично позиционирана во туристички главниот
град на Црна Гора, комбинирана со квалитетот на сместувањето е пријатно и добро место за идеален одмор
во сместувачки капацитети со врвен квалитет. Со акцент на срдечност, удобност, хигиена и квалитет,
персоналот на хотелот е достапен 24 часа на ден за сите потреби на гостите. Во рамките на хотелот има
ресторан и кафе-бар.Нашата агенција располага со следниве типови на соби:
- Двокреветни соби со два одвоени кревети
- Трокреветни соби со еден брачен кревет и еден единечен
- Четирикреветни апартмани со 2 соби во кои има еден брачен кревет во едната соба и 2 единечни
кревети во другата соба.
- Петкреветни апартмани со 2 одвоени соби во кои има брачен кревет и еден единечен во едната соба
и два единечни кревети во втората.
Сите соби и апартмани имаат сопствена бања со туш кабина, фен, мини фрижидер,ТВ, бесплатен wi-fi,
клима уред (вклучен во цената) и тераса.
Појадокот во хотелот е на база на шведска маса.

ТЕРМИНИ Ноќевање со појадок 1/2 соба цена по лице со превоз 1/3 соба цена по лице со превоз 1/4 апартман цена по лице со превоз
06.06-13.06.2021 7 140 120 110
13.06-20.06.2021 7 140 120 110
20.06-29.06.2021 9 175 155 145
29.06-08.07.2021 9 190 165 145
08.07-17.07.2021 9 225 200 175
17.07-26.07.2021 9 255 235 200
26.07.-04.08.2021 9 275 255 225
04.08-13.08.2021 9 275 255 225
13.08-22.08.2021 9 260 240 210
22.08-31.08.2021 9 225 205 180

УСЛОВИ ЗА СМЕСТУВАЊЕ:
- Дете до 2 години гратис,не користи легло.
- Дете до 6 години гратис, не користи кревет, плаќа само превоз 25 евра.
- Прво дете до 12 години со двајца возрасни (користи кревет) плаќа 70% од цената на
аранжманот.
- Второ дете до 12 години (користи кревет) плаќа 50% од цената на аранжманот 

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:
- Цените во табелите се дадени по лице за 9 ноќевања со вклучен појадок (шведска маса) и
автобуски превоз.
- За патување со сопствен превоз се одбива 20 евра од цената на аранжманот.
- Автобускиот превоз се врши со високо туристички автобуси на фирмата ББ Бус Турс и
истите можете да ги погледнете на http://www.bbbustours.mk.
- За време на патувањето треба да бидат запазени сите протоколи како: задолжителна
дезинфекција при влез во автобус и одржување на дистанца за патници кои не патуваат
зедно,задолжително носење на маска која ќе ги покрива устата и носот.
- Пополнетоста на патници во автобусот ке биде согласно моменталните протоколи за
патување.
- Во текот на целото патување во автобусот ќе има и придружник од агенцијата.
- Туристичка такса и хотелско осигурување се плаќа на рецепција во хотелот и чини 1,25
евра по лице на ден.Со плаќањето добивате картон за престој и хотелско осигурување кој
е потребно да го зачувате до крајот на вашиот аранжман.
- Цените во табелите се дадени во евра,плаќањето се врши исклучиво во денарска
противредност по курс 1 евро (62 мкд).

Во цената на аранжманот не е вклучено патничко-здравствено осигурување,препорачуваме Сава осигурување кое може да го извадите во нашата агенција.

За ова патување важат Општите услови за Патување


Галерија