Хотел AQUAMARIN 3*-Будва

краток опис
од 235,00 €

Опис

Хотел AQUAMARIN 3*-Будва

   http://www.aquamarin-hotel.com/me

Хотелот AQUAMARIN 3*  е лоциран во Будва, на 50м од стадионот Могрен и на само 250м од познатата Словенска Плажа.

На гостите им нуди бесплатно користење на отворениот базен, џакузи и сауна. Гостите може да користат бесплатен интернет во заедничките простории на хотелот. Сите соби имаат клима, ТВ со кабловска телевизија и минибар. Во бањите има туш кабина и фен за коса.

Термин Ноќевања Цена по лице Цена по лице
во 1/2 соба во апартман
19.06. – 26.06. 7 235,00 € 269,00 €
26.06. – 03.07. 7 245,00 € 279,00 €
03.07. – 10.07. 7 269,00 € 309,00 €
10.07. – 17.07.  7 269,00 € 309,00 €
17.07. – 24.07. 7 289,00 € 319,00 €
24.07. – 31.07. 7 289,00 € 319,00 €
31.07. – 07.08. 7 289,00 € 319,00 €
07.08. – 14.08. 7 279,00 € 309,00 €
14.08. – 21.08.  7 269,00 € 309,00 €
21.08. – 28.08.  7 245,00 € 229,00 €
28.08. – 04.09. 7 205,00 € 229,00 €
04.09. – 11.09. 7 205,00 € 229,00 €
11.09. – 18.09. 7 205,00 € 229,00 €

Цените се на база ноќевање со појадок ( ББ) и вклучен превоз на релација Скопје – Будва – Скопје

 • Доплата за 1/1 (еднокреветна соба) – 115 €
 • Туристичката такса се плаќа на лице место во хотелот – 1.5 € по лице на ден.
 • За уплатени 2 аранжмани 7+7 одобруваме попуст од 10%на вториот аранжман  

 

 • Деца од 0 до 3.99 г. – не се наплаќа доколку користи легло со родителите
 • Деца од 3 до 6.99 г. Во соба со 1 возрасен – 50 % попуст
 • Деца од 7 до 11.99 г. Во соба со 1 возрасен – 40 % попуст
 • 2 деца од 3 до 11.99 г. Во соба со 1 возрасен – по 50 % попуст
 • 2 деца од 3 до 11.99 г. Во соба со 2 возрасни – 1 дете 50 % попуст, второ дете само превоз 25 €
 • Во аранжманот не е вклучено задолжително патничко осигурување.
 • Цена само превоз 40 €
 • За сопствен превоз се намалува цената за 25 €
 • Превоз за деца од 0 до 3.99 – 20 €
 • Пријавување во собите е од 13:00ч, Одјавување во 09:00ч.
 • Превоз:

Поаѓање во 04:00ч. на паркингот кај салата Борис Трајковски

Ќе се патува согласно моменталните протоколи за превоз.

За време на патувањето задолжително е носење на маска со која се покрива устата и носот.


Галерија