Вила MONTE RIO-Будва

краток опис
од 169,00 €

Опис

Вила MONTE RIO-Будва

https://monterio.me/

Вила MONTE RIO  е лоцирана во централниот дел на Будва, на само 500м од познатата Словенска Плажа, и е опкружена со цвеќе и зеленило. Се наоѓа во мирниот дел на градот, далеку од летната галама и гужва, а сепак близу до морето, кафе баровите и продавниците. Објектот има сопствен ресторан, пријатно опремени соби и гостопримлив персонал кој се грижи гостите да имаат прекрасен престој. Капацитетот за сместување на вилата е 120 легла распоредени во двокреветни и трокреветни соби. Сите соби се со сопствена бања со туш, безжичен интернет, ТВ, фрижидер, клима, повеќето соби имаат и големи тераси со гарнитура за седење. Сместувањето може да биде на база ноќевање со појадок или полупансион (ноќевање со појадок и вечера). Појадокот е на база шведска маса, а вечерата е по принцип на избор од 2 или 3 јадења. 

Термин Ноќевања Цена по лице
 ББ
19.06. – 26.06. 7 169,00 €
26.06. – 03.07. 7 189,00 €
03.07. – 10.07. 7 199,00 €
10.07. – 17.07.  7 209,00 €
17.07. – 24.07. 7 209,00 €
24.07. – 31.07. 7 209,00 €
31.07. – 07.08. 7 209,00 €
07.08. – 14.08. 7 209,00 €
14.08. – 21.08.  7 209,00 €
21.08. – 28.08.  7 209,00 €
28.08. – 04.09. 7 189,00 €
04.09. – 11.09. 7 169,00 €

Цените се на база ноќевање со појадок ( ББ) и вклучен превоз на релација Скопје – Будва – Скопје

 • Доплата за 1/1 (еднокреветна соба) – 70 €
 • Туристичката такса не е вклучена во цената и се доплаќа на лице место:
 • Возрасни 1.5 €
 • Деца од 11 до 17.99г – 1 €
 • Деца до 10.99г не плаќаат

        ПОПУСТИ:

 • За уплатени 2 аранжмани 7+7 одобруваме попуст од 10 %  на вториот аранжман  
 • Попуст за трето лице  – ( -30 € )
 • Прво дете до 11.99г со 2 возрасни – гратис ( плаќа само превоз 30 € )
 • Второ дете до 11.99г – попуст 40 %
 • Во аранжманот не е вклучено задолжително патничко осигурување.
 • Цена само превоз 40 €
 • За сопствен превоз се намалува цената за 25 €
 • Превоз за деца од 0 до 3.99 – 20 €
 • Пријавување во собите е од 11:00ч, Одјавување во 10:00ч.
 • Превоз:

Поаѓање во 03:00ч. на паркингот кај салата Борис Трајковски

Ќе се патува согласно моменталните протоколи за превоз.

За време на патувањето задолжително е носење на маска со која се покрива устата и носот.

 


Галерија