Хотел Sun 3+ *

краток опис
од 60,00 €

Опис

Хотел Sun 3+ *

https://harmonia.al/index.php/sun-hotel/

 Хотелот SUN 3+* е еден од хотелите на Harmonia Hotels Group, и го одсликува елегантен стил. Лоциран е на крајбрежјето од заливот во Драч, 5км од центарот градот. Овој хотел е дизајниран со таков стил да обезбеди загарантирано задоволство на гостите со квалитетен сервис, топло гостопримство и привлечна атмосфера. Хотелот е одличен избор за гостите кои доаѓаат во Драч за бизнис патувања или одмор. Прекрасниот поглед на плажата ќе Ве остави без здив.

Термин Ноќевања

Цена по лице ББ

Цена по лице ХБ
11.07. - 18.07. 7 199 € 249 €
18.07. - 25.07. 7 199 € 249 €
25.07. - 01.08. 7 199 € 249 €
01.08. - 08.08. 7 199 € 249 €
08.08. - 15.08. 7 199 € 249 €
15.08. - 22.08. 7 199 € 249 €
22.08. - 29.08. 7 199 € 249 €
29.08. - 05.09. 7 189 € 239 €
05.09. - 12.09. 7 159 € 199 €
12.09. - 19.09. 7 159 € 199 €
 • Цените се на база ББ(ноќевање со појадок) со ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ и ХБ(ноќевање со појадок и вечера) шведска маса со ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ на релација Скопје – Драч – Скопје
 • Доплата за 1/1 (еднокреветна соба) – 15 € на ден
 • Доплата за полн пансион (ноќевање со појадок, ручек и вечера) – 7 € по лице на ден
 • Доплата за Туристичка Такса на лице место во хотелот – 1€ по лице на ден ( деца до 3 г. не плаќаат)
 • За уплатени 2 аранжмани 7+7 одобруваме попуст од 10%  на вториот аранжман
 • За трето лице цената се намалува за 15 %
 • Деца од 0 до 5.99 г. – не се наплаќа
 • Деца од 6 до 11.99 г. Во соба со 2 возрасни – 50 %
 • Деца од 6 до 11.99 г. Во соба со 1 возрасен – цената се намалува за 30%
 • Две деца од 6 до 11.99 г. Сами во соба – цената се намалува за 30 %
 • Во аранжманот не е вклучено задолжително патничко осигурување.
 • Цена само превоз 30 €
 • За сопствен превоз се намалува цената за 20 €
 • Превоз за деца од 0 до 5.99 – 20 €
 • Пријавување во собите е од 14:00ч, Одјавување во 11:00ч.

Поаѓање во 05:00ч. на паркингот кај салата Борис Трајковски

Ќе се патува согласно моменталните протоколи за превоз.

За време на патувањето задолжително е носење на маска со која се покрива устата и носот.


Галерија