Хотел Horizont 4*

краток опис
од 229,00 €

Опис

Хотел Horizont 4*

https://harmonia.al/index.php/horizont-hotel/

Хотелот Horizont 4* е еден од хотелите на Harmonia Hotels Group, и располага со капацитет од 64 стандардни соби, 14 супериор соби, кои се опремени да овозможат удобен престој, како и 14 апартмани и 2 претседателски апартмани луксузно декорирани. Лоциран е на 5км од центарот на градот и 200м од плажата. Хотелот има идеална местоположба за разглед на градот. Во склоп на хотелот има Спа и Велнес центар, Фитнес центар, како и многу други активности. Хотелот е одличен избор да поминете преубав одмор, бизнис патување или да организирате некој настан.

Термин Ноќевања

Цена по лице 

ББ

Цена по лице 

ХБ

11.07. - 18.07. 7 249  € 299  €
18.07. - 25.07. 7 249  € 299  €
25.07. - 01.08. 7 249  € 299  €
01.08. - 08.08. 7 249  € 299  €
08.08. - 15.08. 7 249  € 299  €
15.08. - 22.08. 7 249  € 299  €
22.08. - 29.08. 7 249  € 299  €
29.08. - 05.09. 7 239  € 279  €
05.09. - 12.09. 7 219  € 239  €
12.09. - 19.09. 7 219  € 239  €

Цените се на база ББ ( ноќевање со појадок) со ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ и ХБ(ноќевање со појадок и вечера) шведска маса со ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ  на релација Скопје – Драч – Скопје

 • За трето лице цената се намалува за 15 %
 • Доплата за 1/1 (еднокреветна соба) – 18 € на ден
 • Доплата за полн пансион (ноќевање со појадок, ручек и вечера) – 7 € по лице на ден
 • Доплата за Се Вклучено (all inclusive) – 14 € по лице на ден
 • Доплата за Туристичка Такса на лице место во хотелот – 1€ по лице на ден ( деца до 3 г. не плаќаат)
 • За уплатени 2 аранжмани 7+7 одобруваме попуст од 10%на вториот аранжман  
 • Деца од 0 до 5.99 г. – не се наплаќа
 • Деца од 6 до 11.99 г. Во соба со 2 возрасни – 50 %
 • Деца од 6 до 11.99 г. Во соба со 1 возрасен – цената се намалува за 30%
 • Две деца од 6 до 11.99 г. Сами во соба – цената се намалува за 30 %
 • Во аранжманот не е вклучено задолжително патничко осигурување.
 • Цена само на превоз 30 €
 • За сопствен превоз се намалува цената за 20 €
 • Превоз за деца од 0 до 5.99 – 20 €
 • Пријавување во собите е од 14:00ч, Одјавување во 11:00ч.
 • Превоз:

Поаѓање во 05:00ч. на паркингот кај салата Борис Трајковски

Ќе се патува согласно моменталните протоколи за превоз.

За време на патувањето задолжително е носење на маска со која се покрива устата и носот.

 


Галерија